Tłumaczenie testów na Covid-19 Częstochowa

W dzisiejszych trudnych czasach podróże, a w szczególności zagraniczne nie są już tak proste jak kiedyś. Pandemia koronawirusa praktycznie sparaliżowała ruch, zarówno ten krajowy jak i międzynarodowy i choć teraz jest to już możliwe, trzeba liczyć się z wieloma restrykcjami.

Jedną z nich jest to, że przy przekraczaniu granicy niektóre państwa, oprócz negatywnego wyniku testu na COVID-19, wymagają również zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego brak zakażenia koronawirusem, przetłumaczonego na język angielski lub obowiązujący w kraju docelowym język urzędowy.

Można oczywiście próbować przejechać granicę bez aktualnego testu, ale trzeba się liczyć z tym, że w najgorszym wypadku nie zostaniemy wpuszczeni, a w najlepszym skierują nas na testy i/lub kwarantannę. Mogą one być darmowe, jak na przykład we Francji lub na koszt własny, tak jest w większości krajów.

Ile czasu przed podróżą należy zrobić test?

Większość państw zaleca wykonanie testu 72 godzin przed wyjazdem, wylotem, jednakże dane te są różne dla poszczególnych krajów. Może to być 24 godziny, 48 godzin, a nawet 4 czy 7 dni przed podróżą.

Nasze biuro wykonuje testy w językach angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i ukraińskim w tym samym dniu, kiedy zostaną dostarczone. Ważne, żeby zrobić to odpowiednio wcześniej.